Tadım Standı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

tadim

Herhangi bir marka yeni ya da var olan ürünle ilgili piyasa araştırması yaparken kuracakları standla ilgili tadım standı alırken nelere dikkat etmeliyiz konusunu iyice araştırırlar. Reklamcıların yanı sıra markanın reklam ya da pazarlama departmanının ilgilendiği bir konu olmakla birlikte en etkin standı bulmayı hedeflerler. Bu hedef doğrultusunda ürünü tanıtabilecek, farklı kitlelere yayılımını sağlayabilecek ve satış marjını arttırabilecek tasarımlar sahip standları potansiyel alıcıların bulanacağı alanlara kurarak ürünlerini sunarlar.

Tadım Standının Modelleri

Tadım standı alırken nelere dikkat etmeliyiz konusuna en güzel yanıtlardan biri de standın özellikleridir. Tadım standları hem görsel olarak ilgi çekmeli hem de tanıtılacak ürünle ilgili alana sahip olmalıdır. Özellikle sıcak servis yapılacak standlarda kullanılan malzemenin dayanıklı ve yanmayan özellikte olması zorunludur.

Bunun yanı sıra tadımı yapacak bir sorumlunun bulunması hem markanın daha iyi tanıtılmasına hem de ürünün tadımı sırasında verilecek yorumların değerlendirilmesi açısından önemlidir. Bir tadım standı hem ürünü daha iyi tanıtma olanağı sunacak hem de farklı alıcı gruplarını bir araya getirecektir. Ayrıca ürünün satış marjı da önemli oranda artacaktır.

tadim standi

Bu tip standlar taşınabilir, kolay katlanabilir, çantalı ya da tekerlekli gibi farklı versiyonlarda tasarlanarak her alanda kullanımı kolaylaştırır. Ayrıca kısa zamanda kurulması da firmaların en çok tercih ettiği özelliklerdendir.

Tadım Standında Olması Gerekenler

Tadım standı alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusundan hareket eden tasarımcılar hem ürünü hem de markayı en iyi şekilde temsil edecek stand için farklı tasarımlar gerçekleştirirler. Standın kurulacağı alanın büyüklüğü, teşhir edilecek ürünün miktarı ve markanın ön plana alınması gibi hususlar değerlendirildikten sonra tasarım yapılır.

Tadım standları kare ve oval gibi farklı şekilde tasarlanabilir. Ayrıca 3 boyutlu baskı yöntemi ile stand üstüne çeşitli resimler yapılarak daha dikkat çekici hale getirilebilir.

Bir tadım standının 1. sınıf foreks ve pleksi gibi malzemelerden yapılmalıdır. Bu malzemeler hem dayanıklı hem uzun ömürlü olması hem de görsel baskılarının değişebilir olması nedeniyle mutlaka stand tasarımında olması gereken özelliklerin arasındadır.

Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü