Afiş Bakı

                                                    Afiş Bakı

Afiş Baskı kurumsal firmaların kullandığı bir iletişim yöntemi olarak her zaman popülaritesini koruyor. Birbirinden yaratıcı tasarımlara imza atarak dikkatleri üzerine çekme imkanına sahip olan firmalar, Esta Reklam kalitesiyle basılan afişlerin yazılı ve görsel gücünden faydalanarak kısa sürede büyük etki yaratmaktadırlar.

Afişler markanızı büyük kitlelerle buluşturmak için en etkili iletişim araçlarından biridir. Hem iç mekanlarda hem de sokak, bina duvarları ve toplu ulaşım araçları gibi dış mekanlarda kullanabileceğiniz afiş baskı, tek bir gün içerisinde bile binlerce farklı kişiye ulaşmanıza olanak sağlar. Dikkat çekici bir tasarım ve slogan sayesinde bir anda büyük etki yaratmanız mümkündür. Hedef kitlenizin en çok ziyaret ettiği mekanlarda yer vereceğiniz afişler, markanızın uzun süre akılda kalmasına yardımcı olur.

                                        Afiş Baskı Nasıl Hazırlanır

Bir afiş reklamı için en önemli ölçüt fark edilebilmesidir. Bu yüzden de afiş tasarımları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şöyledir.

Afiş reklamı okunabilir olmalıdır : Süslü ve dekoratif yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri tercih edilmelidir. Afişte kullanılan yazının karakteri ve afişe oranla boyutu yaklaşık 1,5 – 2 metre mesafeden okunabilmelidir.
Afişi Baskı reklamının anlaşılabilir olması : Afişte akıcı, anlaşılır ve düzgün cümleler kurulmalıdır. Afiş ilk görüldüğünde insanlar tarafından algılanması yaklaşık 2 – 3 saniye kadar sürecektir. Afişte yer alacak başlık, alt başlık, slogan gibi sözel bilgiler arasında hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajdaki önem sırasına göre, yönlendirecek hiyerarşik bir yapı kurulmalıdır. İletilmek istenen mesajı doğrudan aktaracak görsel bir sistem oluşturulmalıdır. Afiş uygulamaları için, verilmek istenen mesajın 3, 4 ya da 5 sözcük ile oluşan başlık ve sloganlarla daha çabuk iletildiğinin, sözel mesajların on sözcüğü geçtiğinde okuma zorluğu başladığının unutulmaması gerekir.
Düzen : Afişte detaylar, kısa süreli bir bakışta bile anlaşılacak kadar düzenli olmalıdır. Bu sebeple tasarımın temeli olan düşüncenin fotoğraf, illüstrasyon ve ya tipografi ile mi daha etkili bir biçimde vurgulanacağı araştırılmalı; esprili, dramatik ya da düşsel imajlardan hangisinin anlatımı daha güçlendirdiği belirlenmelidir. Böylelikle etki artırılmış olur.
Hedef kitleye bu kadar kısa bir sürede ulaşmak için en önemli detay etkili bir slogan ve ya grafik olacaktır. Afiş reklamındaki görüntü sayısı yaklaşık üçü geçmemeli, hatta mümkünse bir ile sınırlandırılmalıdır. Afiş üzerinde mümkün olduğunca büyük ölçekli fotoğraf veya illüstrasyon kullanılmalıdır.

                          Afiş Tasarımının Püf Noktaları Nelerdir?

 Afiş tasarımı için öncelikle amaç nedir? bir binaya mı giydirilecek ya da panoya mı asılacaktır? bunlar düşünmek en doğru ebadı seçmek gereklidir.
Afiş tasarladıktan sonra afiş baskısını hayal edin? bir şablon oluşturun ve genel görünüm ve düzen belirlenmelidir
Afiş görsel çok önemlidir dikkati üzerine çekici görsel belirleyin. Ücretsiz sitelerden bulamıyorsanız ücreti sayfalardan kaliteli görseller temin ediniz.
Afiş hedefini 12 den vurmalı, afiş baskılarında görsel kadar önemli olan dikkat çekici metin yazısıdır.

                     Afiş Baskı Siparişi İçin Gerekli Bilgiler?

Afiş baskı fiyatlarımız sayfamızda bulunmaktadır, sayfamızda eklemediğimiz diğer özelliklerde bulunan afiş baskıları için sipariş esnasında istemiş olduğumuz bilgiler
Afiş adet bilgisi
Afiş ebat bilgisi
Afiş olarak kullanılacak kağıt cinsi ve gramajı
Laminasyon mat selefon, parlak selefon
Lak uygulamasının olup olmadığı
Varak baskı olup olmadığı ( gümüş, altın )
Afiş baskı İç ve dış mekanlar da kullanılan renkli ve mesaj ileten baskılı materyallere afiş diyoruz. Afişler, genelde etkili bir reklam ürünüdür. Yeni ürünlerin ya da bir hizmetin kitlesine daha hızlı duyurulması için afişler en etkili reklam yöntemidir. Baskılı materyaller arasında en fazla fark edilen afişler, tasarım olarak çok farklı dizayn edilirler. Çünkü, hazırlanan afişler okunmak için değil bir anda bakılınca dikkatleri çekip mesajı iletmek amaçlı hazırlanır. Afişler, sinema, tiyatro, seminer gibi kültürel etkinlikleri haber verir. Reklam afişleri herhangi bir hizmeti veya ürünü tanıtır. Burada afişlerin ayrıldığı tek nokta dış mekanda ve iç mekanda kullanıma yönelik olmalarıdır. İç mekan afişlerinde kağıtlar kullanılırken, dış mekan afişlerinde dış ortam havasına dayanıklı malzemeler kullanılır.
Dış ortamda kullanılacak olan afişlerde, vinil, branda veya bez kullanılabilir. Bu tamamen müşterinin isteğine göre şekillenir.
Eğer, çok fazla adet afiş bastırılacaksa en ekonomik çözüm daima dijital baskı yapmaktır. Basılacak olan afişlerin sayısı az ise, dijital baskı afiş için uygulanmalıdır. Dijital baskı tekniğinde 3 ana renk kullanır. Ofset baskı ise 4 ana renk ile baskı yapar. Bu nedenle ofset baskı tekniği afiş baskılarında çok daha kaliteli bir görüntü yaratır. Ofset baskı tekniğinde kullanılan kağıtların üstüne selofon, lak ve varak baskı kullanılabilir. Afiş baskısında ince kuşe kağıtlar, 1. hamur kağıtlar kullanıldığı gibi istenilen her tür kağıda uygulama yapılabilir. Bu tamamen müşterinin isteğine ve görsel zevkine bağlıdır. İstenilen ebatlarda uygulama yapılabilir. Üstelik ofset baskı tekniğinde, Kağıt firesi daha azdır.
Afiş bastırmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken şey iyi bir tasarım yaptırmaktır. Tasarımı arzu ederseniz matbaanızda veya kendi reklam ajansınızda yaptırabilirsiniz. Çünkü, afiş baskılarında tasarım çok önemlidir. Daha sonra baskının kalitesi ortaya çıkar. Baskı kaliteli ise, iyi hizmet alınacağı intibası ortaya çıkar. Esta Reklam olarak biz afiş baskılarında en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Grafik tasarım hizmetimiz ve matbaa kalitemizle senelerin profesyonelliğini sizlerle paylaşıyoruz.

Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü