Branda Baskı Nedir?

  Branda Baskı Nedir?

Sağlam ve dayanıklı branda malzemesinin üzerine uygulanan dijital baskı oldukça dikkat çekici durmaktadır. Çünkü dijital baskıda kullanılan boyaların solvent içerikli olması, görsel ögelerin canlı ve renk pigmentlerinin kaliteli görünmesine neden olmaktadır. Branda, ince ve üzerine baskı yapılabilen pvc folyo malzemedir. Bu malzeme üzerine dijital baskı yapılması ile branda baskılar elde edilir. İşletmelerin ya da firmaların ürünlerini dış etkenlerden koruması son derece önemlidir. Gerek güneş gerekse soğuk havalar reklam çalışmalarını düşündüklerinden çok daha ciddi etkilerler. Bu konu ile alakalı yapacakları bireysel çalışmalar ise çoğu zaman istenilen sonuçları ortaya koyma konusunda farklı sorunları beraberinde getirebiliyor. Firmaların büyük bir kısmı klasik tarzdaki yöntemleri kullanmayı denerler. Gerçekte ise bu yöntemler asla tam anlamıyla istenilen sonuçları ortaya koymaz. Şimdilerde ise branda baskıların teknikleri ile beraber artık birçok firma kendi isteklerine ve kurumsal kimliklerine göre en uygun olacaklarını düşündükleri baskı teknikleri içerisinden seçimlerini oldukça rahat bir şekilde yapmış oluyorlar.

Açık kava reklam sektörünün en çok tercih edilen malzemelerinden birisi brandadır. Branda baskı, Vinil baskı olarak da adlandırılmaktadır.  Rekabetin arttığı bu son zamanlarda firmalar birbirlerinden daha farklı olmak ve daha önemli olabilmek için reklam çalışmalarına önem vermektedir. Sadece televizyon ve internet reklamcılığı yetersiz gelmektedir. Bu yüzden açık hava reklamcılığına da önem almıştır.

Branda baskı, branda malzemesinin üzerine, dijital baskı uygulanması işlemine verilen isimdir. Branda malzemesinin ilk kullanılmaya başlanıldığı zamanlar, çadır olarak kullanılmaktadır. Şimdilerde ise afiş ve tabela gibi reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. PVC kategorisine giren madde olan branda, esnek ve kalitelidir.

9388e538 09d0 43c0 a2b3 d79066d5d418

                     Branda Baskı Kullanım Alanları Nelerdir?

Branda baskı, iç ve dış alanlarda kullanım alanı oldukça geniştir. İç mekanlarda daha çok stand kaplamalarında kullanılan bir malzeme olmaktadır. Stantların kaplanmasında, fuarlarda çadırların kaplanmasında branda baskı tercih edilmektedir.

Sağlık açısından herhangi bir kimyasal sorun yaratmayacağı için iç mekanlarda kullanımında bir sorun oluşmamaktadır. Yağmur, kar, fırtına ve güneşe karşı dayanıklı olduğu için, dış mekanlarda da kullanımı oldukça yaygındır. Afişlerde, billboardlarda, cephe kaplamalarında ve tabelalarda kullanılan bir baskı çeşidi olmaktadır.

                              Branda Baskı Fiyatları :

Branda Baskı Fiyatları konusunda uygun fiyatlı kaliteli baskı çözümleri sunan Esta Reklam, modern ekipmanları ve tecrübeli kadrosuyla hizmetinizdedir. Brandalar daha çok açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Her türlü hava şartlarına uygun olup, hafif, dayanıklı vinil üzerine yapılan bir dijital baskı çeşididir. Branda baskıya afiş baskı ya da vinil baskı da denilmektedir. Diğer adı ile vinil baskılar gerek kalite, gerekse fiyatı açısından son derece cazip bir üründür; reklam sektörünün vazgeçilmez bir ürünüdür. Gramajı 250 gr ile 550 gr arasındadır. Ekonomik açısından uygun olan branda baskı ürünlerinin kullanım alanı da çok fazla olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir.

69d70edf b7c8 41ac a9b5 648096276508

                     Branda Baskı Avantajları Nelerdir?

Branda baskı, açık hava reklamlarında yoğun bir şekilde tercih edilen branda malzemesi ile yapılmaktadır. Branda malzemesinin ve dijital baskının birleşmesinden dolayı pek çok açıdan avantajlı bir ürün olmaktadır. Branda – Vinil baskı avantajlarından şu şekilde bahsedebiliriz;

  • Malzeme işlevsellik açısından oldukça kullanışlıdır.
  • Branda malzemesinin renginin çoğunlukla beyaz olmasından dolayı, üzerine işlenecek olacak görsel baskı maddesinin renklerini etkilemeyecektir.
  • Kaliteli ve esnek bir yapıda olduğu için, oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Kesici bir darbe olmadığı müddetçe yırtılma gibi sorunlar yaşanmamaktadır.
  • İstenilen renk, model ve yazı sitilinde baskı uygulanması mümkündür.
  • Sağlık açısından olumsuz sorunlar yaratmamaktadır. Bu yüzden el değe bilecek iç mekanlarda da kullanılmaktadır.
  • Olumsuz hava şartlarından, güneş ısı ve ışıklarından etkilenmeyecektir. Bu sebeple dış mekanlarda da kullanılmaktadır.
  • Su çekme özelliğine sahip değildir.
  • Nemden etkilenmemektedir.

Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü