One way vision baskı

Delikli folyo olarak da bilinen, binaların cam yüzeylerine yapılan reklam uygulaması denilebilir. Cephe giydirme işlemi delikli folyo ismiyle bilinen yapışkanlı PVC ile yapılmaktadır. Yapışkanlar PVC One way vision baskı ’nın kalınlığı 0.15-0.22 mm aralığında olmaktadır.

Delikli olmasındaki sebep camın iç kısımdan bakıldığında dışarıyı sticker yokmuş gibi göstermesidir. Bu işlem ise uzman ekiplerce yapılmaktadır.

One way vision baskı uygulamasında mutlaka solmaya dayanıklı mürekkep kullanılmalıdır. Bu sebeple mürekkebin solvent bazlı olması gerekir.

One way vision baskı İşleminden Önce Neler Yapılmalıdır?

Önce giydirilmesi planlanan cephenin resimleri çekilmelidir. Resimler olabildiğinde detaylı çekilmelidir. Resimler bilgisayar ortamına alınır. Uygun görülen grafik programında  müşteriye gösterilerek onaylatılır. Yani müşteri işlemi uygulama öncesi görmüş olur. Bu sayede hem reklam firması işini garantiye almış olur hem de müşteri.

One way vision baskı İşlemi Öncesi Ölçü Nasıl Alınır?
Cephenin resimlerinin çekilmesinden sonra renkli çıktı hazırlanır. Çıktı üzerine tüm detaylı ölçüler kaydedilir. Ölçüler mm olarak alınır. Bu sayede yapılan işlemde hata yapılmamış olur. Yanlış ölçü alınmamaya dikkat edilir. Aksi halde işlem doğru şekilde tamamlanamaz ve yapılan emek kadar masraf da boşa gitmiş olur. Ölçü alma sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey derz aralarının ölçüsünün alınmasıdır.

One way vision baskı nasıl yapılır?

Giydirme yapılacak olan yerin en üstünden başlanır.

Giydirme yapılacak olan yerin bir yüzeyi cam diğer yüzeyi kör malzeme olabilir.

Uygulama sırasında hava kabarcığı oluşmamasına dikkat edilir.

Hava kabarcığı olursa da mutlaka iğne ile patlatılmalıdır.

One way vision baskı  İşleminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulanacak cam yüzeyin mutlaka temiz olması gerekir. Cam yüzeyin deterjanla temizlenmesi daha doğru olur. Yüzey zamanla kir, toz gibi durumlara maruz kalır. Bu da cam yüzey üzerinde bir tabaka oluşturur. Kirli bir cam yüzeye uygulama yapılırsa eğer One way vision baskının tam olarak yapışmasını engeller. Bu yüzden uygulama yapılacak olan cam yüzey detaylı temizlenmiş, toz, kir ve lekelerden arındırılmış bir yüzey olmalıdır.

Montaj öncesinde cam yüzey mutlaka ispirto ile temizlenmelidir. Bu sayede daha düzgün yapıştırılır.

Yağmurlu ya da karlı havalarda işlem yapılmalı.

Montaj sırasında delikli malzeme rulo yapılmalıdır. Ayrıca baskının üst kısımda kalmasına özen gösterilmelidir.

Montaj sırasında mutlaka keçe regle kullanılmalıdır.

Uygulamanın mutlaka işinde uzman ekiplerce yapılması önerilir. Bu işlem sabır, beceri ve deneyim gerektirmektedir. Aksi halde beklediğiniz görüntüyü sağlayamazsınız.

one way vision delikli folyo baski            8f4bbe2d 46dd 4b68 b758 558e0459300f

Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü