Tadım Standı

Blog Kapak

Tadım Standı

İç ve dış mekânlarda yiyecek ürünlerin tanıtılmasında çok büyük görevler icra eden tadım standı özel tasarımları ile lezzet olarak insanların deneme imkânı elde ettiği çok önemli bir araçtır. Çok geniş yelpazede ürün tadım ve tanıtımı yapma imkânı sunan tadım standı kolay kurulumu sayesinde istenilen kolaylıkla kurulmaktadır.
Her türlü ürünün kolaylıkla teşhir edildiği ve sergilendiği bu standlar sayesinde firma ve kişilerin hedef kitlelerine ulaşmaları çok daha kolay olmaktadır. Promosyon ve kampanya dönemlerinde hedef kitleye ulaşma açısından mağaza içerisinde veya dışarısında özel olarak tasarlanan ve görseller ile zenginleştirilen tadım standları ile müşterilerinizin ürünlerinizi test etmesi satışları ciddi manada etkileyecektir.
Ürünlerin tadına bakan müşteriler ürünleri gönül rahatlığıyla olacaklardır. Firmaların anlatmak istediği ve tanıtmak istediği ürünler hakkında inandırıcılığı yükseltmektedir. Tadım standları insanların ürünleri olmalarının yanında standın üst alınlık, sağ ve sol yanlar, orta bölüm olmak üzere 4 ayrı bölümde görseller ile ürün tanıtımına katkı sunmaktadır.

Tadım Standı Ölçüleri

Tadım standı iki Ana parçadan meydana gelmektedir. Bunlar tabla ve taç kısımlarıdır. Taç kısmı bir diğer ismi ile alınlık kısmı yukarıda yer almaktadır. Tabla kısmının genişliği 80 santimetre ile 90 santimetre arasında değişmektedir. Derinliği 40 santimetre ile 50 santimetre arasında farklılık gösterebilir. Yüksekliği ise 90 santimetre ile 1 metre arasında olacak şekilde tasarlanmaktadır.
Taç kısmı izle iki Çubuk vasıtasıyla tabla kısmına bağlanarak 190 santimetreye kadar yüksekliğe sahiptir. Tadım standları müşteri beklenti ve isteklerine göre bu ölçü aralıklarında hazırlanmaktadır. Ürünlerine müşterilerin tadarak deneyimlemesini isteyen firmaların sıklıkla tercih ettiği bu standlar hedef kitle üzerinde olumlu izler bırakmaktadır.
Bu sayede ürünlerin tadına bakan ve beğenen müşteriler ürünü satın almakta ve çevresindeki kişilere de tavsiye etmektedir. Etkili bir tanıtım aracı olan tadım standları kolay kurulabilir ve özel olarak taşıma çantaları ile istenilen yerde kullanım imkânı sunmaktadır.

Tadım Standı Yaptırırken Dikkat Edilecek Noktalar

Tadım standı yaptırmak isteyen kişiler bu konuda tecrübeleri ve müşteri beklentileri doğrultusunda tasarımlar yapan firmalardan yardım almaları ürün tanıtımlarına katkı sunacaktır. Baskı tasarımlarında kullanılacak olan görsellerin yüksek çözünürlüğe sahip olacak şekilde ayarlaması yapılmalıdır. Ölçüler belli başlı standartlara uygun olarak belirlenmelidir.
Görsel tasarımlarda hata payı göz önünde bulundurularak kesim yerleri ve ölçüleri doğru yapılmalıdır. Baskı ve grafik noktasında profesyonel firmalardan Yardım alınması ürün tanıtımlarının etkili bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü